Przekrwione podniebienie i gardło oraz ból stawu skroniowo-żuchwowego

Witam.Od dwóch lat mam kłopot z ustaleniem co jest przyczyną mojego problemu gardłowego.Łuk ipodniebienne są mocno przekrwione a szczególnie lewy i po tej stronie boli tez staw żuchwowy oraz migdał.Dochodzi także palenie w buzi.co jakis czas pojawiają sie jakies małe czerwone krostki na jezyku i wtedy jest tez wrażliwy.odwiedziłam kilku laryngologów,wymaz nic nie pokazał.Stomatolg sugeruje bruksizm ale przeciez od bruksizmu nie mogę miec infekcji w jamie ustnej.proszę o pomoc

Schorzeniami błon śluzowych zajmuje się specjalista parodontologii i chorób błon śluzowych. Myślę,że warto mu pokazać krostki pojawiające się na języku. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Wskazana jest dalsza diagnostyka - należy wykonać zdjęcie panoramiczne, na którym okaże się czy nie ma obecnych żadnych stanów zapalnych. Warto skonsultować się też ze specjalistą zajmującym się błonami śluzowymi - pomoże on wyjaśnić przyczynę pieczenia i pojawiających się krost.