Przemoc fizyczna i psychiczna a alkoholizm u męża

Witam. Mam 59 lat. Od 37 jestem w związku małżeńskim z alkoholikiem, który codziennie pije nie troszczy się zupełnie o rodzinę, nie daje wcale pieniędzy, ja sama muszę go żywić, znęca się nademna psychicznie i fizycznie. Od pewnego czasu mam teraz straszny problem w kontaktach z ludźmi. Boję się ich. Nie potrafię z nimi normalnie porozmawiać. Jak tylko ktoś się do mnie odezwie, ja nie wiem co mam mówić, czasem się jąkam. Bardzo proszę o pomoc

Dzień dobry,

Proszę udać się do Poradni Leczenia Uzależnień - tam również mogą uzyskać stosowną pomoc członkowie rodzin z problemem uzależnienia bądź skierować się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Dzień dobry, proszę się jak najszybciej zgłosić do poradni leczenia uzależnień i opowiedzieć o swojej sytuacji - zostanie pani poinformowana o formach wsparcia i pomocy dla osób współuzależnionych i będzie pani mogła rozpocząć terapię. Pozdrawiam.