Przemoc psychiczna ze strony rodziców i myśli samobójcze

Ostatnio moje życie zostało przewrócone do góry nogami ponieważ przerwałem studia w Warszawie. Rodzice z tego powodu mnie molestują psychicznie. Wypominają mi porażki życiowe, szantażują mnie nagraniami z kłótni, które chce pokaząć księdzu bo jestem ministrantem, ubliżają. Jest tak od 12 lat. Kiedy rodzice mnie molestują popadam w furię, bije się po głowie mam mysli samobójcz. Nie chce mi się żyć. Na co dzień jestem sympatycznym chłopakiem. Miłym serdecznym. Tylko przy nich się tak zachowuje.

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pan zmienić swój sposób funkcjonowania/przeżywania to namawiam na konsultacje u psychoterapeuty, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Proszę koniecznie zgłosić się do psychologa i podjąć psychoterapię. Najlepszym wyjściem byłaby psychoterapia rodzinna, jeśli jednak nie ma takiej możliwości warto zgłosić sie na psychoterapie indywidualna. Podobne trudności- szczególnie jeśli występuje autoagresja i pojawiają się myśli samobójcze- powinny być leczone.

Podjęcie psychoterapii wydaje mi się niezbędne w opisanym przez Pana przypadku. Spotkania z psychologiem pozwolą Panu po pierwsze przepracować trudne sytuacje związane z toksyczną relacją z rodzicami, ale także pozwoli podbudować Pana samoocenę, pewność siebie, które przez wiele lat były druzgotane.
Polecam podjąć terapię indywidualną i - jeśli będzie taka możliwość - w momencie, gdy poczuje się Pan silniejszy mentalnie podjąć również terapię rodzinną.