Przeniesienie HPV onkogennego

Witam. czy jeżeli moja przyjaciółka ma HPV onkogennego ( nie wiem jaki typ ale jakiś ten 16 lub 18 ) i była u mnie w toalecie i dajmy na to że podcierając się następnie spłukując wodę zostawiła na spłuczce tego wirusa. ja poszłam do toalety po niej ( jakoś 5 h) i najpierw spłukałam wodę spłuczką a następnie zmieniałam tampona ( oczywiście dotykając go całą dłonią to czy jest możliwe ze wprowadziłam go do poczty? czy takie takie pośrednie przeniesienie jest możliwe?
Małgorzata Panek

Wirus HPV przenosi się przez kontakt bezpośredni ze zmienioną chorobowo skórą lub drogami rodnymi osoby zainfekowanej.
Pozdrawiam