Przepisanie leku Metformin w celu zmniejszenia wchłanialności cukru

Jestem po pierwszej wizycie u ginekologa, ważę sporo za dużo, chciałabym zajść w ciążę. Ginekolog przepisał metforminę, ażeby zmniejszyć wchłanialność cukru, co pomoże też schudnąć. Jednakże po powrocie do domu i sprawdzeniu inf. o tym leku jestem przerażona, gdyż jest to lek dla cukrzyków. Ja cukrzycy nie mam (czasem badam cukier- na czczo poniżej 100) . Czy mogę sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę zapisać sie do dietetyka który ułoży dietę z ograniczoną ilością cukrów prostych i jednocześnie odchudzającą, będą lepsze efekty niz przy metforminie.

Pozdrawiam