Przepuklina kręgosłupa i bóle miednicy
Witam,Czy To poważne wypyklina no cały kregosłup zwezenie kanału kregowego około 1cm bule miednicy brzucha jelit bul w spojeniu łonowym było złamanie stawów kregosłupa l5 s1 poprostu pozbyto sie mnie podejrzewam że kregi sie odwadnaja czyje to mam bardzo duze napiecie pecherza usg no własnie gdzie jest kość krzyżowa na wierzchu czy w śirodku chroni pecherz.

MĘŻCZYZNA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon