Przepuklina pachwinowa a bolesność brzucha

Witam. 5 lat temu, przypadkowo trafilam na USG, gdzie wykryto u mnie przepukline pachwinowa, lekarz nic nie mówil o zgłoszeniu się do chirurga. Dziwi mnie to, że nie mam żadnych objawów, nic mnie nie boli, nie mam żadnego guzka, czasami ale bardzo rzadko zlapie mnie ostry bol, gdzie ciężko mi się wyprostować, ale ból jest umiejscowiony w okolocy brzucha a nie pachwiny. Czy to normalne zeby nie mieć żadnych objawów?Dadam że mam powiekszona warge sromowa (mała) jedną po prawej stronie. pozdrawiam

Witam, często przepukliny pachwinowe bywają bezobjawowe. Jednak po wysiłku z reguły pojawia się guzek w pachwinie. Co do wargi sromowej jeśli już to może być powiększona większa, czyli ta zewnętrzna po stronie przepukliny, jeśli ta jest duża i w ten sposób się objawia.
Pozdrawiam