Przepuklina pachwinowa i wybór metody operacji

witam, mam przepuklinę pachwinową(nieduża )dostałem skierowanie na operację , jaka jest najlepsza metoda operacyjna ? laparoskopia czy metoda tradycyjna , jakie znieczulenie ?w moim szpitalu jest mozliwa tylko operacja tradycyjna z uzyciem siatki w znieczuleniu miejscowym . czy częste oddawanie moczu ,poczucie pełnego pęcherza i spadek libido może byc powiażane z przepukliną ?

Szanowny Panie,
w tej chwili najczęściej stosuje się metodę klasyczną z wszczepem siatki. Metoda laparoskopowa ma zastosowanie w wybranych przypadkach. Znieczulenie najczęściej jest miejscowe (blok, także nasiękowe), rzadziej znieczulenie ogólne. Rodzaj znieczulenia ustali Pan z anestezjologiem. Te objawy, które Pan podaje raczej nie są wynikiem przepukliny, choć nie mogę tego w pełni wykluczyć. Proszę ew. skonsultować się z urologiem.
Pozdrawiam
dr .Anielski