Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przepuklina po zabiegu splenektomii

Serdecznie Witam :) Jestem po zabiegu splenektomii(laparotomia) w bliżnie pooperacyjnej mam przepuklinę w jamie brzusznej jest mała niedawno leżałem na stolę operacyjnym tylko anastezjolog dopatrzył się u mnie wysokiej gorączki i zostałem zdyskwalifikowany. Czy muszę operować tą przepuklinę w drodzę wyjątku boje się znieczulenia ogólnego po poprzednim wypadku pytałem się o znieczulenie regionalne niestety niby nie można ?? Pozdrawiam Serdecznie i Dziękuje ;)
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Postępowanie przeciwbólowe po operacji

Na wysokości śledziony można jedynie myśleć o znieczuleniu ogólnym. Nie sądzę żeby był Pan tak odporny na ból żeby poddać się tej operacji w znieczuleniu miejscowym, bo tylko takie byłoby alternatywą. Przymus operowania zachodzi tylko jeśli przepuklina uwięźnie czyli jelita przedostaną się na zewnątrz i nie dadzą się schować do brzucha. Operacja zapobiega takiej ewentualności. Proszę sobie odpowiedzieć czy Pan musi...

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy