Przepuklina rozworu przełykowego oraz duszności i zawroty głowy

Pytanie dotyczy moich objawów. Mam przepuklinę rozworu przełykowego i bardzo dokuczliwe objawy, mianowicie nie mam zgagi, tylko duszności, zawroty głowy, czasami serce czuję w innych częściach ciała. Biorę Controloc, troszkę mi te objawy łagodzi. Czy konieczna jest u mnie operacja i czy takie objawy mogą być niebezpieczne?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Wrzody a rak żołądka

Małgorzata Panek
70 poziom zaufania

Zawroty głowy i duszność mogą nie być związane z przepuklina rozworu przełyku. Proszę udać się do lekarza rodzinnego. On zaproponuje odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam

0

Operacja przepukliny rozworu przełykowego tylko w ewidentnych wskazaniach czyli nieustępowaniu objawów mimo leczenia zachowawczego oraz po badaniach specjalistycznych czyli manometrii i/lub pehametrii przełyku. Najlepiej tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z gastroenterologiem. Są różne leki, które można stosować w przypadku przepukliny rozworu przełykowego nie tylko inhibitory pompy protonowej. Objawy wcale nie muszą być bezpośrednio związane z przepukliną. Trzeba zastanowić się także nad diagnostyką układu krążenia (konsultacja kardiologiczna).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty