Przepukliny kręgosłupa, pogrubienie więzadeł i zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych
basia 47lat Nie wiem co robic?Proszę o poradę.Wynik rezonansu kregoslupa lędźwiowo-krzyzowego:Przepukliny tylne szerokopodstawne 4mm krążków L4-5,i L5-S1. Przepuklina krążka L4-5oraz pogrubienie więzadeł żółtych powodują względną stenozę kanału kręgowego na tym poziomie.Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych L4-5 i L5-S1.Niewielka wypuklina krązka L3-4. Poziome ustawienie kości krzyżowej. Dolega mi też inny ból ze strony biodra ; diagnoza to stan zapalny kaletki maziowej krętaża.

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon