Przerośnięte endometrium przy regularnych miesiączkach

Czy takie przerośnięte endometrium,które było w normie dwa miesiące temu,przy regularnych miesiączkach nie można leczyć lekami?Czy zabieg i leczenie zapobiegnie ponownemu przerostowi? Czy prawdą jest,że długotrwały stres może również przyczyną?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W pierwszej kolejności powinno się zastosować leczenie hormonalne. Stres może być powodem tych zmian.