Przerost endometrium i brak miesiączki

Mam skierowanie na histeroskopię,Podobno przerost endometrium.Nigdy nie miałam żadnych problemów ginekologicznych.Nie miesiączkuję od 10 lat.Jaka może być przyczyna zmian błony macicy? Czy rozpoczęcie współżycia po wielu latach mogło te zmiany spowodować? Powinnam się bać wyniku badania? Ula.

Małgorzata Panek

Przerost endometrium w wieku pomenopauzalnym może być związany z zaburzeniami hormonalnymi (obniżanie się czynności jajników wraz z wiekiem).
Proszę wykonać histeroskopię, co pozwoli na ocenę charakteru zmiany, i z wynikiem badania udać się do swojego lekarza ginekologa.
Pozdrawiam