Przerost gruczołu krokowego - czy taki stan jest już poważny?

Wynik badania gruczołu krokowego mojego taty: ma wym. 60x 48. Na opisie pisze, że jest nieco powiększony. Chciałabym zapytać czy jest to poważny przerost?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Marcin Buczek
55 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Prostata Pani ojca jest stosunkowo dużo powiększona (norma to 40x35), jednakże "powagę" rozrostu przede wszystkim ocenia się nasileniem objawów ze strony układu moczowego (utrudnione oddawanie moczu, aż do całkowitego zatrzymania), wynikiem badania PSA i ewentualną obecnością komórek nowotworowych w biobsji. Pani ojciec powinien kontynuować diagnostykę rozrostu stercza.

Lekarz w Szpitalu Klinicznym im. Dzieciątka Jezus w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy