Przerwa w blistrze tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Bardzo proszę o poradę. Nie wzięłam tabletki w ostatnim dniu drugiego tygodnia - środa ( lub przedostatnim dniu, nie jestem pewna), następnie wzięłam w czwartek rano ( zwyczajnie zawsze przyjmuje je rano), a potem kolejną tego samego dnia (czwartek) wieczorem, i tak jak regularnie piątek rano. Miałam kontakt seksualny na dwa dni przed pominięciem tabletki. Czy mam się czego obawiac i czy powinnam kontynuowac tabletki? Czy nie robic przerwy w blistrze?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Istnieje pewne ryzyko ciąży w tym przypadku. W takiej sytuacji proszę nie wykonywać przerwy.