Przerwa w leczeniu nadciśnienia a powrót do zażywania leków

Witam serdecznie, Mam zdiagnozowane nadciśnienie tętnicze. Od ponad 1 roku nie brałem leków bo czułem się dobrze ale ostatnio ponownie czuję podwyższone ciśnienie. Co powinienem zrobić aby otrzymać receptę z lekami, które ostatnio brałem ? Czy tylko wizyta z wypisaniem recepty czy powinienem zrobić jakieś badania przed wizytą ? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej przed wizytą przez kilka dni mierzyć ciśnienie tętnicze w spoczynku, zapisać wyniki i pokazać je lekarzowi. Nie podał Pan, jakie leki wcześniej przyjmował, a zależnie od tego lekarz może chcieć znać np. poziom elektrolitów. Zleci Panu badania na wizycie.