Przerwa w przyjmowaniu doustnej antykoncepcji a ryzyko ciąży

Witam, mam pytanie po pierwszym dziecku zaczelam brac tabletki po kilku latach przestalam brac. nie dawno znowu zaczelam ale zanim to zrobilam uprawialam seks. teraz juz trzeci mieisiac biore tabletki. zaczely rosnac mi piersi ale zrobilam test ciazowy i wyszedl negatywny i mam co miesiac okres. to sa hormonyczy naprawde moge byc w ciazy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście nie mogę wykluczyć ciąży (że takowa mogła BYĆ) ze względu na odbycie niezabezpieczonego stosunku, jednak w obecnej chwili stawiałbym na wahania hormonalne. Jak sama Pani zauważyła test ciążowy wyklucza ciążę, dodatkowo pojawia się regularny okres.