Przerwanie stosowania krążka antykoncepcyjnego po 12 dniach i wystąpienie okresu

Witam Od 29 grudnia dzień po zakończeniu krwawienia miesiecznego pierwszy raz zaczęłam stosować krążek dopochwowy odstawiłam krążek po 12 dniach użytkowania i przyspieszył mi się okres .Wychodzi na to ze od ostatniego okresu minęły niecałe 2 tygodnie czy to normalne po przedwczesnym odstawieniu krążka?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedwczesne usunięcie krążka spowodowało wahania hormonów a to w rezultacie przyśpieszony okres.