Przerwanie stosowania leków w chorobie wieńcowej po zawale serca

Witam serdecznie mam lat 23 rok temu przeszłem ostry zawał serca ściany przedniej i teraz choruję na chorobę wiencową stabilną. Co może mi się stać jeśli przestane brać. lekarstwa na chorobę. wiencową stabilną? I. prosze mi powiedzeć czy te dwie choroby anemnia z. niedoboru zelaza i choroba wiencowa stabilna razem wpułdzałają zesobą? Co może się stać jeśli przestane brać lekarstwa na anemie z niedoboru zelaza i od choroby wiencowej stabilnej w dalszym moim życiu pozdrawiam

Małgorzata Panek

Zwężone naczynia wieńcowe są przyczyną niedotlenienia mięśnia sercowego. Anemii sprawia, że ilość tlenu dostarczana do tkanek jest mniejsza. Te dwa czynniki występujące jednocześnie stanowią ryzyko zawału serca. Powinien Pan stosować leczenie, gdyż już jednokrotnie przeszedł Pan zawał serca, a każdy kolejny wiąże się z zagrożeniem życia. Proszę udać się do lekarza rodzinnego lub kardiolog.
Pozdrawiam