Przerwanie terapii przy borderline

Mam zdiagnozowany borderline, przestałam chodzić na terapię gdyż stwierdziłam, że nikt mi nie pomoże i nie zmieni mnie w normalnego człowieka. Przez jakiś czas było ok, ale od jakiegoś czasu mam dziwne "objawy". Tj. gdy np. widzę teledysk i widzę,że ludzie dobrze się bawią np na imprezie mam łzy w oczach, gdy widzę reklamy gdy ktoś jest szczęśliwy i się śmieje ja płaczę. Ostatnio mam wrażenie, że wszystkim przeszkadzam,że nie jestem potrzebna i lepiej jak umrę. Jak sobie radzić z tym wszystkim?

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,

Najlepszym wyjściem jest podjęcie ponowne terapii, w miejscu w którym już Pani problem jest znany, bądź w pracy z nowym terapeutą, gdy czuje Pani że oddziaływania są nieskuteczne. Być może należy pracować w innym nurcie terapeutycznym niż dotychczas? Lub podjąć również leczenie farmakologiczne dodatkowe. Proszę nie tracić nadziei na poprawę, ale przyszykować się również na długotrwałą pracę, bo tylko taka w przypadku borderline przynosi efekty.

Pozdrawiam,
MM