Przerwanie wizyt u ortodonty podczas założonego stałego aparatu

Chodziłem przez pół roku do ortodonty, który pobierał dość duże sumy pieniedzy za każdą wizytę i nagle nastąpił problem z pieniedzmi w domu i zaniechałem jego odwiedzanie na aż dwa lata. Aparat ortodontyczny nadal mam na zębach, lecz o dwóch lat nie został modyfikowany. Czy jest możliwość dokonczenia leczenia u innego ortodonty, czy trzeba wrócić do pierwszego ortodonty i czy on nadal będzie w stanie kontynuoowac leczenie?

Dzień dobry Panu, w dzisiejszej ortodoncji stosujemy nowoczesne materiały w tym rownież łuki zakładane do zamków, jeżeli żaden z zamków się nie odkleił i zachowywał Pan należytą higienę, to przez te dwa lata aparat też działał
i nadal można kontynuować leczenie. Czy inny lekarz się tego
podejmie, to inna sprawa, ale na pewno będzie Pan musiał uzyskać pełną dokumentację z poprzedniego gabinetu. Ceny na rynku są rożne, ale najlepiej szukać lekarza poleconego przez znajomych. Pozdrawiam :)