Przerzuty do kości.

Witam serdecznie. Moja babcia choruje na raka piersi, ostatnio wykryto u niej przerzuty do kości. Jakie jest wtedy leczenie?

KOBIETA ponad rok temu

Przerzuty o takiej lokalizacji występują u około 80% pacjentek leczonych z powodu tego nowotworu.

Najczęstszym, najbardziej charakterystycznym objawem jest ból. Dlatego też leczenie takich przerzutów ma na celu złagodzenie dolegliwości bólowych, a także m.in zapobieganie złamaniom patologicznym.

Metodą z wyboru w leczeniu przerzutów do kości (oraz ośrodkowego układu nerwowego) jest radioterapia.