Przeskakiwania w okolicy lewego żebra

Witam! Od tygodnia mam uczucie przeskakiwania czegoś w okolicy lewego żebra (9 lub 10 żebro) zaraz po lewej stronie brzucha. Uczucie to występuje przy "sięganiu czegoś" lewą ręką lub gdy jestem oparty lewą ręką i przechylam się w lewą stronę. Wdech - coś wyskakuje, wydech - wskakuje spowrotem. "Przeskakiwaniu" nie towarzyszy żaden ból. USG wyszło ok. Lekarz mówi, że to żebro oddzieliło się od reszty(w wyniku ćwiczeń na brzuch) i jest "wolne". Czy ono się samo zrośnie? Jak długo to może trwać?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Istotnie, Pani dolegliwości mogą być związane z procesem zwyrodnieniowym co wiąże się z nieprawidłową pozycją na co dzień. Dlatego, w takiej sytuacji, zaleca się wysiłek fizyczny przynajmniej 3 razy w tyg. Poza tym powinna Pani skonsultować się z lekarzem rodzinnym, można poprosić o skierowanie na rtg klatki piersiowej, aby wykluczyć ewentualne zmiany w obrębie żeber.
Takie przeskakiwanie w konkretnej pozycji może być wynikiem ''tarcia'' żebra o talerz biodrowy, jednak wtedy dotyczy to ostatnich żeber.