Przeskakiwanie i trzaski przy szerokim otwieraniu ust

Około 10 lat temu wyskoczyła mi na chwile zuchwa z jednej strony. Od tego czasu coraz czesciej zdarza mi sie takie niebolesne przeskakiwanie i jakby trzaski przy szerokim otwieraniu ust. Czasami jakby pobolewalo ucho-byłam u laryngologia i jest ok z uchem. Dodam że mam krzywy zgryz i noszę aparat. Czytałam że może mieć to wpływ na inne stawy a często trzeszczy mi w kolanie. Czy można jakoś to zahamować?

Witam,

zwichnięcie żuchwy może skutkować zmianami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, dlatego odczuwa Pani przeskakiwanie i trzaski przy otwieraniu ust. Także wady zgryzu mogą powodować zaburzenia w obrębie tych stawów.

Wskazana byłaby konsultacja u lekarza, który zajmuje się takimi schorzeniami i zaproponuje odpowiednie leczenie. Natomiast zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych nie mają żadnego wpływu na problemy ze stawami kolanowymi.