Przeskakująca żuchwa a aparat stały lub noszenie szyny

Witam! Moim problemem jest przeskakująca, "strzykająca" podczas otwierania, ziewania czy jedzenia żuchwa. Towarzyszy temu uczucie napięcia po prawej stronie szczęki, bóle głowy i czasami nudności. Chirurg szczękowy zalecił noszenie szyny przez pewien okres czasu i to pomogło, ale po odstawieniu szyny dolegliwości wróciły i ciągle się nasilają. Ortodonta natomiast zaproponował aparat na stałe i w związku z tym moje pytanie- czy to może pomóc i czy nie pogorszy sprawy?

Bezpośrednimi sprawcami Pani schorzenia w zdecydowanej większości przypadków są: głęboki zgryz i zaciskanie zębów spowodowane niestabilnością zespołu stwu krzyżowo - biodrowego (czy ma Pani nierówno ustawione biodra?). Leczenie ortodontyczne odniesie skutek jeśli dojdzie do uprzedniego ustawienia i stabilizacji stawu krzyżowo-biodrowego i otwarcia zgryzu do pozycji neuromuskularnej. Pozdrawiam

Dzień dobry Pani, dolegliwosci które Pani ma najprawdopodobnie związane są z wadą zgryzu, naszenie szyny pomogło w dolegliwosciach i jeżeli nie usunie Pani przyczyny ich występowania to zawsze bedą nawracały. Przed zrobieniem szyny powinna Pani mieć wykonaną artykulację, oraz analizę cefalometryczną, aby znaleźć węzęl urazowy który jest odpowiedzialny za ten aktualny stan.
Noszenie szyny przez całe życie nie da efektu, bo ustabilizuje położenie kłykci
w stawie skroniowo-żuchwowym , a po zaprzestaniu noszenia historia będzie się powtarzać. Pozdrawiam :)