Prześladowanie przez mężczyznę, problemy z przyjaciółką i myśli samobójcze

Witam mam problem mianowicie polega on na tym ze mam problem z jednym facetem ktory przesladuje mnie wydzwania i pisze mi srasznie obrazliwe smsy. jest rownież problem z kolezankami przyjaciolka powiedziaiala innym dziewczynom ze je obgaduje sa zle ale przeprosilam je mam nadzieje ze mi wybacza. Mylałam tez o samobójstwie ale nie mam odwagi tego zrobic. Jestem rozdrazniona nie chce jesc szybko sie denerwuje ciagle micos przeszkadza po prostu nie potrafie siebie kontrolowac tak jak bym sie zcego

Witam, spraw jest kilka, spróbuję odpowiedzieć po kolei:
1. Obraźliwe smsy proszę zachować, zgłosić sprawę na policji i zażądać ścigania sprawcy. Nikt nie ma prawa Pani znieważać. Sprawę reguluje paragraf 216 kodeksu karnego.
2. Dobrze, że Pani przeprosiła koleżanki, choć zastanawia mnie nielojalność przyjaciółki. Czy to na pewno osoba, której może pani zaufać?
3. Jeżeli doświadcza pani myśli samobójczych, to proszę je potraktować poważnie i zgłosić się na leczenie do psychiatry lub/i psychoterapeuty.
Pozdrawiam.

Witam. To wymaga pracy ze specjalistą. przyjaciel tak sie nie zachowuje jak pani przyjaciółka, poza tym to że powiedziała to zachowała sie identycznie bo panią obgadała. natrętne smsy trzeba urwac, nawet poprzez policję. i zająć się sobą, dlatego zachęcam do psychoterapii.