Przestalam karmić dwa miesiace temu - kiedy mam sie spodziewać miesiaczki?

Witam! Urodziłam pierwsze dziecko przez cesarskie cięcie. Krwawienie miałam lekkie zaraz po porodzie przez ok tydzień, karmiłam piersią synka do 5,5 miesiąca, teraz ma 7 miesięcy, a ja chyba powinnam już dostać okres?
Czekam i zaczynam się martwić czy coś jest ze mną nie tak, czy to może normalne zjawisko? Proszę o pomoc :-)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie ma powodów do niepokoju, jest to normalne zjawisko. U niektórych kobiet do pierwszej owulacji dochodzi jeszcze w czasie karmienia, u innych następuje to w dłuższym czasie po skończeniu laktacji. U Pani minęło dopiero 6 tygodni od końca laktacji. Proszę też pamiętać, że najpierw następuje owulacja, a dopiero dwa tygodnie później miesiączka.

Pozdrawiam serdecznie!