Przestawienie dziecka na mleko modyfikowane

Tydzień temu po sukcesywnym dokarmianiu, przestawiłam 10 tyg dziecko na mleko modyfikowane. Niestety, mimo parcia nie może się samodzielnie wypróżnić. Przy karmieniu piersią problem był nieco mniej odczuwalny. Przez ten czas dziecko samodzielnie się wypróżniło niewielką ilością tylko raz. Później musieliśmy pomóc czopkiem glicerynowym. Zaparć brak, stolec prawidłowy, gazy dziecko oddaje. USG brzuszka po narodzeniu prawidłowe. Czy mamy do czynienia z dyschezją i jak pomagać?

Milena Lubowicz

Żeby zdiagnozować u dziecka dyschezje trzeba wykluczyć inne zaburzenia zdrowotne. W związku z tym proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam