Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przestoje wagi są normalne, ale dlaczego to tak długo trwa?

Witam, jestem 20-latką z dużym nadbagażem kilogramow. Mam 170 cm wzrostu i ważę ponad 100 kg... Zaczęłam swoje odchudzanie od zrobienia wynikow tarczycy, wszystko jest w porządku. Następnie zaczełam zdrowiej się odżywiać. tj jadłam 4 posiłki dziennie w małych ilościach i starałam się nie przekraczać 1200 kalorii. Jadłam dużo warzyw, produktów zbożowych, z dużą zawartościa błonnika, raz dziennie owoc, 2 razy dziennie białko (raz w formie np. serka wiejskiego i raz pierś z kurczaka lub ryba). Ogólnie staram się dostarczać organizmowi wszystko, czego mu potrzeba, łącznie z 2 litrami wody mineralnej. Do tego w miarę możliwości staram się ćwiczyć, więcej się ruszać. Uprawiam domowy areobik, dużo spaceruję, jeżdzę na rowerze. W ten sposób w ciągu pierwszego miesiąca schudłam 7 kg. Jednak teraz minął następny miesiąc, w którym waga nie drgnęła! :( Wiem, że przestoje wagi są normalne, ale dlaczego to trwa tak długo? Co zrobić, żeby waga w końcu się ruszyła? Dodam, że nie jest to sprwa przyrostu mięśni, bo w centymentry też mi nie ubywają. Do tego zażywam leki psychotropowe - czy możliwe, żeby one aż tak spowalnialy mi metabolizm? I jeszcze jedno - odstawilam 2 miesiące temu tabletki antykoncepcyjne i od tego czasu nie pojawiła się miesiączka. W ciąży na pewno nie jestem, niebawem idę do ginekologa po lek na wywolanie miesiączki. Ale czy tego typu zaburzenia hormonalne też mogą wpływać na to, że waga nie chce spadać? Z gory dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witam!

Opisane przez Panią zaburzenia mogą być związane ze zbyt szybkim tempem utraty masy ciała. Zastój masy ciała może wynikać ze stosowanych leków, a także z faktu, iż znaczne restrykcje kaloryczne, doprowadziły do spadku metabolizmu i ciężej jest Pani schudnąć. Proszę udać się do lekarza w celu wykonania badań, także hormonalnych (np. hormonów tarczycy).

Pozdrawiam

PS Gratuluję pierwszych sukcesów! 

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy