Przestoje wagi są normalne, ale dlaczego to tak długo trwa?

Witam, jestem 20-latką z dużym nadbagażem kilogramow. Mam 170 cm wzrostu i ważę ponad 100 kg... Zaczęłam swoje odchudzanie od zrobienia wynikow tarczycy, wszystko jest w porządku. Następnie zaczełam zdrowiej się odżywiać. tj jadłam 4 posiłki dziennie w małych ilościach i starałam się nie przekraczać 1200 kalorii. Jadłam dużo warzyw, produktów zbożowych, z dużą zawartościa błonnika, raz dziennie owoc, 2 razy dziennie białko (raz w formie np. serka wiejskiego i raz pierś z kurczaka lub ryba). Ogólnie staram się dostarczać organizmowi wszystko, czego mu potrzeba, łącznie z 2 litrami wody mineralnej. Do tego w miarę możliwości staram się ćwiczyć, więcej się ruszać. Uprawiam domowy areobik, dużo spaceruję, jeżdzę na rowerze. W ten sposób w ciągu pierwszego miesiąca schudłam 7 kg. Jednak teraz minął następny miesiąc, w którym waga nie drgnęła! :( Wiem, że przestoje wagi są normalne, ale dlaczego to trwa tak długo? Co zrobić, żeby waga w końcu się ruszyła? Dodam, że nie jest to sprwa przyrostu mięśni, bo w centymentry też mi nie ubywają. Do tego zażywam leki psychotropowe - czy możliwe, żeby one aż tak spowalnialy mi metabolizm? I jeszcze jedno - odstawilam 2 miesiące temu tabletki antykoncepcyjne i od tego czasu nie pojawiła się miesiączka. W ciąży na pewno nie jestem, niebawem idę do ginekologa po lek na wywolanie miesiączki. Ale czy tego typu zaburzenia hormonalne też mogą wpływać na to, że waga nie chce spadać? Z gory dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Opisane przez Panią zaburzenia mogą być związane ze zbyt szybkim tempem utraty masy ciała. Zastój masy ciała może wynikać ze stosowanych leków, a także z faktu, iż znaczne restrykcje kaloryczne, doprowadziły do spadku metabolizmu i ciężej jest Pani schudnąć. Proszę udać się do lekarza w celu wykonania badań, także hormonalnych (np. hormonów tarczycy).

Pozdrawiam

PS Gratuluję pierwszych sukcesów!