Przestrzenie miedzykręgowe poza niewielką hipoplazją na poziomach C4-C5-C6-C7
dzień dobry bardzo proszę o interpretację wyniku RTG: Odcinek C kręgosłupa: przestrzenie miedzykręgowe poza niewielką hipoplazją na poziomach C4-C5-C6-C7 raczej zachowane.Linia tylna George'a o spłyconym przebiegu, kyphotycznym zagięciem.niewielka osteofitoza brzeżna.szerokość cieni zagardłowego<5mm i poza tchawiczego<20mm, odpowiadających przedkręgosłupowym tkankom miękkim prawidłowa. w badanym odcinkun ie odnotowano żadnych nieprawidłowości w zakresie krzywizn fizjologicznych tzn.ustawienia.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon