Przestrzenie międzykręgowe zachowane poza hipoplazją na poziomie L5/S1
proszę o interpretację badania RTG odcinka L/S: na wykonanych zdjęciach odcinka lędźwiowo-krzyżowego w projekcjach AP i profilowej skolioza lewostronna 0/I stopnia wg.Grucy.Kąty Barge'a i Fergussona w normie. przestrzenie międzykregowe zachowane poza hipoplazją na poziomie L5/S1. poza tym wczesne zmiany zwyrodnieniowe. poza tym po RTG nadgarstka podejrzenie zespołu cieśni nadgarstka. Proszę o wyjaśnienie tego wyniku. Pozdrawiam.Magda

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon