Przesunięcie krwawienia z odstawienia

Proszę o informację, czy stosując tabletki Qlaira można w jakiś sposób przesunąć termin miesiączki lub spowodować by w danym cyklu krwawienie nie wystąpiło.

Lek. Marta Hat

Witam! Krwawienie z odstawienia można opóźnić na dwa sposoby:

1. Po zakończeniu pierwszego opakowania należy od razu rozpocząć kolejne - bez przerwy. Tabletki można kontynuować aż do końca kolejnego opakowania. Potem - po przerwie na krwawienie z odstawienia można wrócić do normalnego stosowania leku. W trakcie może pojawić się plamienie lub niewielkie krwawienie.

2. Przesunięcie miesiączki można wyregulować na podstawie skrócenia okresu na krwawienie z odstawienia (zamiast 7 dni przerwy - dowolna mniejsza ilość dni; nie należy wydłużać przerwy). Pozdrawiam serdecznie!