Przesunięcie krzywo rosnącego zęba u dziecka

witam, moj synek jest na etapie wypadania zebow mlecznych.ostatnio zauwazylam, ze rosnie mu zab poza uzebieniem gdzie jeszce jest stary mleczny zab rosnie on troche dalej niz powinien.dzis bylam z nim go usunac (ten mleczny zab) i dentysta poradzil mi kupic cos co pomoze mu ten zab przesunac na swoje miejsce. Mowil ze to mozna kupic w aptece i podobne jest do smoczka , bardzo prosze o rade, jestem za granica niestety tutaj tego nie kupie.pozdarwiam

Witam. Prawdopodobnie lekarz myślał o płytce przedsionkowej, na Pani miejscu przyjęłabym postawę wyczekującą. Często podczas wyrzynania zęby rosną nie tak jak trzeba ale w rezultacie ustawiają się na swoim miejscu.

Płytka przedsionkowa, bo o niej mówił dentysta, pomaga wprowadzić do łuku zęby wysunięte w kierunku wargi.Trudno mi pomóc nie znając sytuacji w jamie ustnej. Zęby mleczne często wyrastają trochę w innym kierunku niż mleczne i ustawiają się same prawidłowo po uzyskaniu kontaktu z zębami przeciwstawnymi. Pozdrawiam