Przesunięcie miesiączki plastrami Evra

Chciałabym zasięgnąć informacji w sprawie stosowania plastrow Evra. Otóż czy zamiast w 21 dniu można zaprzestac stosowania antykoncepcji celem wywolania miesiaczki w 24 dniu i po 7 dniach rozpoczac nowe opakowanie i bedzie to nadal skuteczny sposob antykoncepcji? Chcac przesunąc termin miesiaczki o 3 dni w dniu 21 przykleilam kolejny plaster. Czy mogę odkleic go w dowolnym momencie celem wywolania miesiaczki?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Aby przesunąć termin krwawienia o 3 dni, należy przykleić kolejny plaster i ewentualnie odkleić go po 3 dniach.

Może Pani odkleić plaster wcześniej, ale nie ma pewności, że skuteczność antykoncepcji po przerwie będzie zachowana. Każde niestardardowe stosowanie antykoncepcji może zaburzać jej skuteczność.