Prześwietlenie zęba w 25. tygodniu ciąży

Jestem w 25 tygodniu ciąży. Na dziąśle zrobił mi się ropień, musiałam mieć prześwietlony ząb. Stomatolog zapewnił mnie o tym, że to bezpieczne dla dziecka tak samo ginekolog, zdjęcie było wykonane nowoczesnym sprzętem.. ja jednak mam obawy o to czy nie zaszkodziło to dziecku :(?

Witam. Oczywiście , że nie. Fartuchy ołowiane zabezpieczają przed promieniami x, a dawki przy zdjęciach punktowych są bardzo małe. Większe dawki otrzymujemy na codzień z otoczenia. Osobiście nie wykonuje i nie zlecam rtg kobietom w ciąży, aby nie narażać na dodatkowy stres . Pozdrawiam.