Przeszczep dziąseł na szyjkach zębowych

Witam, czy warto robić przeszczep dziąseł na szyjkach o długości od 2 do 4 mm? podkreślam, że mam odsłonięte szyjki na ok. 10 zębach, a załatwiłam je sobie najprawdopodobniej sama złym szczotkowaniem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Sytuacja wymaga dokładnej diagnostyki w gabinecie w dużym powiększeniu. Przed podjęciem decyzji o przeszczepie tkanek z podniebienia należy przeanalizować wiele czynników budowy zarówno dziąsła jak i tkanek na podniebieniu.

Sama obecność odsłoniętych szyjek zębowych nie jest wskazaniem do pokrywania recesji. Trzeba zgłosić się na konsultację do periodontologa i dowiedzieć się, czy u Pani są rzeczywiście wskazania do takich zabiegów. Chyba, że Pani się to nie podoba i chciałaby Pani pokryć recesje ze względów estetycznych.