Przeszkadza mi mlaskanie i siorbanie podczas jedzenia

Mój problem polega na tym że dokuczają mi dźwięki innej osoby która jest obok mnie i jedząc mlaska, siorbie, wydłubuje sb jedzenie z zębów i tak nie przyjemnie "psyka" językiem. albo jak widzę jak porusza ustami przy jedzeniu i słyszę jak przeżuwa, te dźwięki powodują ze mam ochotę siłą wytłumaczyć komuś żeby przestał. jednak żeby się powstrzymać krzyżuję nogi i aż zaczynam się trząść dopóki te dźwięki nie ucichną, mam takie dziwne uczucie w klatce piersiowej jakbym się dusiła. Proszę o pomoc.A.
ponad rok temu

Przyczyny depresji - teoria Antonovsky'ego

Psychiatra Agnieszka Jamroży przybliża teorię Antonovsky'ego na temat przyczyn depresji. Aaron Antonovsky był amerykańskim socjologiem. Zajmował się stresem zdrowiem i samopoczuciem.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Prezentowane objawy to dość częsta przypadłość. Nie stosuje się w tym przypadku żadnego leczenia, ze względu na brak szkodliwości dla organizmu. Warto pracować nad sobą by opanowywać swoje emocje z tym związane. Wynikają one z nietolerancji mózgu na konktetne dźwięki.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

witaj
zastanów się co się stanie gdy zwrócisz uwagę że mlaskanie jest nietaktowne. Masz do tego prawo, jeżeli zrobisz to w kulturalny sposób bez obrażania kogoś, to tym samym zadbasz o siebie. Ludziom trzeba dawać informację że coś nam nie pasuje. Krzyżowanie nóg nie jest takim komunikatem, jest niezrozumiałą dla kogoś informacją.
pozdrawiam
anna suligowska

Z wykształcenia psycholog i biolog. Absolwentka 5-letniego szkolenia z psychoterapii systemowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy