Przetłuszczająca się skóra twarzy, blizny potrądzikowe i poszerzone pory u 37-latki

mam 37 lat.stale przetłuszcza mi się skóra twarzy.błyszczę się po upływie godziny od porannego wyjścia z łazienki. stosuje krem nawilzajacy ale potrzebuje cos na zmniejszenie ilosci sebum.poza nim moimi problemami sa blizny pozostałe po tradziku jak i poszczerzone pory. czy jest dla mnie jakis ratunek?

Witam! Jeśli Pani skóra ma tendencję do silnego przetłuszczania się na dzień, pod makijaż nie powinna Pani stosować kremów o działaniu nawilżającym. Tego typu specyfiki (najlepiej przeznaczone dla cery tłustej i mieszanej, nie zatykające porów) może Pani stosować wyłącznie na noc. Na dzień polecam kremy matujące i normalizujące wydzielanie sebum. Dodatkowo warto stosować peelingi chemiczne (np. z kwasem migdałoywm) które zmniejszają wydzielanie sebum i rozjaśniają blizny potrądzikowe.

Droga Pani- jest wiele preparatów kosmetycznych wspomagających ale kosmetyka nie wystarcza w takich przypadkach. Najlepsze i trwałe efekty daje naświetlanie. Leczenie może trwać od 2-do 4 tygodni ale są przy tym zmniejszone zarówno zmiany jak róniez blizny. Współpracuję z gabinetami kosmetycznymi i dermatologicznymi, które potwierdzają skuteczność metody ! Sama korzystam i polecam z czystym sumieniem!
Więcej informacji udzielam na e-mail. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
PS: Warto zainteresować się również sprawami hormonalnymi (tzn zbadać poziomy hormonów: jajniki, tarczyca itp.) - bo to jest zazwyczaj najczęstsza przyczyna zmian trądzikowych.

Polecam serię peelingów medycznych, które wyreguluja pracę gruczołów łojowych i zmniejszą blizny. Najlepiej zgłosić się na konsultację, podczas której będę mogła obejrzeć stan skóry i wtedy dobierzemy jak najlepsze peelingi, które zmniejszą natłuszczanie skóry, a przede wszystkim zadziałają na spłycenie blizn. Oczywiście uporamy się z takim stanem skóry, ale trzeba się nastawić, że potrzebna jest seria zabiegów. Zapraszam