Przewlekła biegunka a skuteczność antykoncepcji

Witam, czy przewlekła biegunka zmniejsza skuteczność antykoncepcyjną, jeśli występuje po czasie dłuższym niż 4 godziny od przyjęcia tabletki?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma to wpływu na skuteczność antykoncepcji. Należy jednak wspomnieć iż przewlekła biegunka może powodować spadek poziom albumin w organizmie a są to nośniki hormonów we krwi.