Przewlekła neuropatia zapalna demielinizacyjna czuciowo-ruchowa

jak leczyc i zyc przewlekla neuropatia zapalna demielinizacyjna czuciowo-ruchowa z wtornym ubytkiem aksjonalnym

Jan ZajÄc

Witam. Jest to pytanie, które powinna Pani zadać osobiście neurologowi na wizycie, ponieważ mogłby on wtedy dostosować odpowiedź do Pani konkretnego przypadku. Wybór metod leczenia tego schorzenia jest stosunkowo duży - obejmuje kortykosteroidy, plazmaferezę, iniekcje immunoglobulin, leki immunosupresyjne, rehabilitację ruchową i inne. Niestety nie da się przewidzieć jak choroba będzie postępować, czy jak często będą pojawiać się zaostrzenia objawów.