Przewlekłe bóle zęba po leczeniu kanałowym

Stomatolog przeleczyl mi ząb, po założeniu plomby ujawniła sie ciemna plamka na zębie. Po jakims czasie ząb zaczął bolec udałam sie do innego lekarza który wykonał mi zabieg leczenia kanałowego. Po utrzymującym sie miesiąc silnym bólu zęba udałam sie do jeszcze innego specjalisty który stwierdził ze kanały sa ładnie wypełnione i nie ma do czego sie przyczepić. Mam przeczekać miesiąc bo moze byc to bol niezagojonego zęba a jesli bedzie bolało dalej wykona ponowne leczenie. BARDZO BOLI POMOCY

Najlepiej wrócić do punktu wyjścia i przeanalizować dokładnie zdjęcie RTG leczonego zęba i jego sąsiadów. Bywa,że zdjęcie nie wszystko pokaże a i leczenie endodontyczne nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Witam serdecznie,
Ciężko stwierdzić co jest przyczyną bez dokładnego zbadania zębów i obejrzenie zdjęć RTG. Czasami w zębie mogą znajdować się kanały dodatkowe, które ciężko jest zobaczyć na zdjęciu. Czasem można je przeoczyć i ząb może dawać dolegliwości bólowe. Dlatego wskazane jest leczenie zębów kanałowo przy użyciu mikroskopu. Jeśli pomimo dokładnego zbadania zębów dolegliwości dalej będą się utrzymywać, można zrobić tomografię tego zęba, aby zobaczyć czy nie ma obecnego pęknięcia lub niewypełnionego kanału.
Czasami może to być również nawis wypełnienia i związany z tym stan zapalny dziąseł lub po prostu sąsiedni ząb.