Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekle jestem przeziębiona - co mi jest?

Często choruję na grypę. W ciągu sezonu jesiennego zapadam kilkanaście razy, a kichanie i wodnisty katar miewam cały rok. Co dostane jakiś antybiotyk wyzdrowieje a za tydzień znowu jestem chora, męczę się z tym. Żadne szczepionki, zioła, trany, witamina C na mnie nie działają. Przejdzie na chwile i za tydzień znowu czuję się zaziębiona. Co to takiego może być.

KOBIETA ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Witam!

W pierwszej kolejności - nie jest jasne, czy infekcje są wirusowe (pisze Pani o grypie), czy też bakteryjne (antybiotyki nie stosuje się w razie infekcji wirusowych). W razie przewlekłych infekcji bakteryjnych warto skonsultować się z laryngologiem - by ocenił migdałki, zatoki - źródła przewlekłych infekcji.

Niemniej jednak objawy, które Pani opisuje wskazują na alergię (zwłaszcza wodnisty katar), dlatego też polecam konsultacje z alergologiem i ewentualne wykonanie testów alergicznych.

Serdecznie pozdrawiam!

Lekarz w Szpitalu Praskim pw. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy