Zapytaj lekarza

7 2 5 , 9 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekłe krwawienie z nosa

Witam! W ostatnich tygodniach mam problem z krwawieniem z nosa, występuje np. gdy poruszam w nosie lub się ostro wysmarkam i od razu zaczyna się krwawienie, które jest ciężkie do opanowania i trwa kilka minut zanim minie. Wcześniej tj. parę lat temu zdarzały mi się takie sytuacje, ale sporadycznie, teraz jest to codzienne. Z opowiadań mówiono mi, że powinienem mieć dokonany zabieg (wypalankę). Nie wiem czy się to tak nazywa. Proszę, co ja mam z tym zrobić.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Koblacja - zabieg

Koblacja to zabieg, który umożliwia pozbycie się problemu bezdechu sennego oraz chrapania. Dr Michał Michalik, laryngolog, wyjaśnia, na czym polega ten zabieg.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Krwawienie z nosa może pojawiać się w przebiegu różnych stanów chorobowych. Może wynikać z alergii, obecności polipów nosa, podwyższonego ciśnienia krwi, zaburzonej krzepliwości krwi (plamica małopłytkowa, przedawkowanie leków przeciwkrzepliwych, hemofilia, niedobór witaminy C i K i inne), a także chorób wątroby. Krwawienia z nosa mogą być spowodowane także infekcją: grypą, anginą, odrą. Oprócz tego krwawienie może być także przyczyną wielu poważnych chorób, m.in. nowotworów nosa, zatok, jamy nosowo-gardłowej czy białaczki, dlatego w przypadku gdy jest uporczywe, obfite i nawracające nie powinno być bagatelizowane. Powinno wiązać się z wnikliwą diagnostyką. Powtarzające się krwawienia wymagają bezwzględnego kontaktu z lekarzem. Należy skontaktować się w pierwszej kolejności z lekarzem rodzinnym celem dalszej diagnostyki schorzenia. Pozdrawiam serdecznie!

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy