Przewlekle powtarzające się biegunki

Dzień dobry. Mam 21 lat i od dwóch tygodni mam problemy z biegunkami. Nie mam ich cały czas, a raz na kilka dni. Chwilę po jedzeniu bardzo boli mnie brzuch. Jest to ból nie do zniesienia, i taki, po którym muszę iść do toalety natychmiast. Potem ból ustępuje i pojawia się po kilku dniach. Co to może być? Czy mam zgłosić się do lekarza?

Marta Mielniczuk

Witam, niestety postawienie diagnozy bez zebrania dokładniejszego wywiadu oraz przeprowadzenia badania nie jest możliwe, natomiast Pani objawy mogłyby wskazywać na zespół jelita drażliwego. Należy jednak wykluczyć wcześniej przyczyny organiczne, dlatego sugeruję wizytę u lekarza POZ, który w razie potrzeby przeprowadzi diagnostykę. Pozdrawiam