Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy

Mam 45 lat i przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Błona śluzowa okolicy antrum przekrwiona, obrzęknięta, z odczynem zapalnym z pojedynczą grudką wielkości 6 mm (co to oznacza??) z zagłębieniem w środku pokrytym włókniakiem. Tuż obok linijna blizna prawdopodobnie po wygojonym owrzodzeniu. Błona śluzowa ogniskowo przekrwiona. W żołądku stwierdzono obecność bakterii helicobacter. Diagnoza została postawiona po wykonaniu gastroskopi.

Małgorzata Panek

Opisano obecność dwóch owrzodzeń w żołądku oraz przewlekłe zapalenie błony śluzowej. Przy dodatnim teście na Helicobacter, co najprawdopodobniej to zakażenie jest przyczyną zapalenia, oraz obecności owrzodzeń, wskazana byłaby eradykacja bakterii. Proszę z wynikami badań udać się do lekarza prowadzącego lub rodzinnego.
Pozdrawiam