Przewlekłe zapalenie pęcherza u 31-latki

mam przewlekłe zapalenie pęcherza, brałam już różne antybiotyki, nic nie pomaga. jest zapalenie, biore leki, robie parówki, nasiadówki, mija i po niedługim czasie znowu to samo. Mam dość :( nie wiem co robić. Tak się nie da normalnie żyć :( w badaniach nic nie wychodzi, usg nic nie wykazało. Lekarze rozkładają ręce. Rodzina mi wciska że to od stresu, że sama się nakręcam. Czy to możliwe żeby od stresu bolał mnie tak bardzo pęcherz że raz wzywałam pogotowie???
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam,
Jest to często nawracające schorzenie młodych kobiet. Na pierwszym miejscu należy przeprowadzić dwuantybiotykową terapię w tym jeden antybiotyk dopochwowo, z lekiem powstrzymującym kurczliwość pęcherza np Defur 4mg rano, z następową dawką profilaktyczną np. 2tab Furaginum przez miesiąc, lub Nolicin 1/2tab na noc - 40 dni. Bardzo istotne jest wypijanie ok. 2-2,5 litrów czystej wody dziennie. Może być zwykła, przegotowana, z filtra, źródlana, jeśli mineralna to o mineralizacji całkowitej poniżej 400mg/dl.

Specjalista w zakresie urologii i chirurgii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy