Przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego w wyniku badania histopatologicznego

Jestem po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Usunięty pęcherzyk został oddany do badania. Oto wyniki badań: Rozpoznanie kliniczne: kamica pęcherzyka żółciowego. Badanie mikroskopowe: Przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego. Martwica z ucisku spowodowana kamieniem pęcherzyka żółciowego. Wysycenie śluzówki pęcherzyka złogami cholesterolu. Proszę powiedzieć, co oznaczają te wyniki, czy są dobre, czy może jest coś nie tak?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Opis badania histopatologicznego nie oznacza dla Pana nic niepokojącego, nie stwierdzono zmian nowotworowych w obrębie pęcherzyka, po zabiegu wszystko powinno być w porządku. Jeżeli chodzi o dalsze postępowanie po usunięciu pęcherzyka żółciowego należy pamiętać o stosowaniu odpowiedniej diety (ubogotłuszczowej, wysokowęglowodanowej), należy jeść regularnie, około 5 razy dziennie, spożywając mniejsze porcje. Należy unikać potraw smażonych, pieczonych i zastąpić je gotowanymi i duszonymi. Nie są zalecane tłuste potrawy, mięsa, przetwory mięsne, masła, margaryny, majonezy, potrawy na bazie oleju. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty