Przewlekłe zapalenie śluzówki żołądka i biegunka

Witam, dwa lata temu przeszłam przewlekłe zapalenie śluzówki żołądka, które po 3 miesiącach ustąpiło samoczynnie. W trakcie choroby zaczęłam miewać biegunkę, która niestety pozostała do dziś. Od paru miesięcy borykam się z bardzo silnym wypadaniem włosów (są o połowę rzadsze), suchą skórą, często choruję i mam problemy z przytyciem. Ważę 49kg, przy wzroście 165cm, zawsze byłam szczupła, ale nie chorowałam. Morfologia, mocz, PRL i hormony tarczycy są w normie. Proszę o rady.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno jest określić czym są spowodowane takie zmiany, szczególnie, że wyniki podstawowych badań są prawidłowe. Możliwe jest iż sytuacja ta wynika z reakcji na jakieś nowe kosmetyki itp. Wskazana jest wizyta u dermatologa. Nie jest jednak wykluczone, że przewlekła biegunka doprowadziła do deficytów mikro i makroelementów.