Przewlekłe zapalenie tchawicy a alergia

Od urodzenia mam przewlekłe zapalenie tchawicy (tracheitis cronica).Czesto mam suchy kaszel, po przeziebieniu 'pokaszluje'nawet 3 mies(suchy kaszel).Od 2 lat mieszkam w nowym miejscu i juz drugi raz zdazylo sie ze na jesieni w pazdzierniku dostalem uczulenia; najpierw kichanie i lzawienie oczu a potem mokry kaszel, ktory trwal przez ponad 2 mies, nawet gdy zwalczylem inne objawy lekami na alergie. Na co mozna miec uczulenie zimą? Czy problem z tchawica ma zwiazek z mokrym kaszlem przy alergii?

Magdalena StusiĹska

Być może jest to problem z uczuleniem na roztocza, który jest całoroczny. Problem z tchawicą może nasilać problem alergii i odwrotnie. Może warto wykonać testy u alergologa potwierdzające na co jest Pan uczulony?