Przewlekłe zapalenie żył w nodze

Dzień dobry mam pytanie, 2 tygodnie temu byłem u lekarza chirurga naczyniowego z nogą, ponieważ miałem ją opuchniętą, wystawił diagnozę: przewlekłe zapalenie żył w prawej nodze, przepisał mi pończochę uciskową, leki: diohespan max (1 tab), diobenox (3x1), oraz xarelto 20 mg (1 tab), od jakiegoś tygodnia zauważyłem ze spuchła mi pierś i ręka z prawej strony. Czasem mam w nodze jakieś mrowienie, kłucie, czasem w okolicy piersi mnie coś zaboli, tępy ból. Mam 26, 184 cm i 119 kg, ostatnio przytyłem.

Witam, z mojego doświadczenia incydent zakrzepicy żył głębokich może być objawem toczącej się choroby nowotworowej (jako wyraz nadkrzepliwości krwi w tym czasie). proszę nie zaniedbać odpowiednich badan w porozumieniu z lekarzem rodzinnym (w tym USG piersi).
Pozdrawiam serdecznie, Łukasz Szczygieł, spec. angiolog